Kayaşehir Halı Yıkama

Kayaşehir halı yıkama fabrikası olarak; Esinti Halı Yıkama firması bünyesinde başta Kayaşehir bölgesi olmak üzere, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçesinde halı yıkama hizmeti sunmaktayız. Ev hanımlarının en çok zorlandığı ev işlerinin başında gelen halı temizliğini eziyet olmaktan çıkarıyoruz. Kayaşehir halı yıkama olarak, halı, kilim ve yolluk temizliğinin yazın olduğu kadar kışın da yapılması gereken bir konu olduğunu hatırlatmak isteriz. Halı yıkama işlemi tarihin uzun dönemleri boyunca gerçekleştirilmiş bir işlem olmakla birlikte günümüzde de halen devam etmektedir. El gücüyle yapılan yıkama işlemleri yerini yavaş yavaş makinelere bırakmış durumda olmakla birlikte halı yıkamayı daha kolay hale getirmektedirler.

Halı Yıkanması Neden Önemli?
Kayaşehir halı yıkama
gibi profesyonel bir halı yıkama işlemi sayesinde; halıda biriken tüm kir, toz, leke ve benzeri zararlı unsurlar ortadan kalkmaktadır. Belirli aşamaların ardından gerçekleştirilen halı yıkama işlemleri oldukça sağlıklı halılara sahip olabilmeyi beraberinde getirmektedir.

Halı Yıkama Aşamaları
Toz Alma
: Kökten uca halı yıkamanın ilk aşamasında toz alma işlemi bulunuyor. Toz, özellikle alerjisi bulunanlar için çeşitli rahatsızlıklara sebebiyet verebildiğinden dolayı zararlıdır. Toz, halının üzerinde zamanla biriktiğinden dolayı günümüz modern teknolojisindeki toz alma makinesi ile özel olarak temizlenir ya da toz alma dolabı adındaki makineler yardımıyla temizlenir. Halıda bulunan kaba tozlar arındırıldıktan sonra, halılar yıkama aşamasına geçene dek Kayaşehir halı yıkama tesisimizdeki bekleme havuzlarında tutulur. Havuzların için su ve şampuanla doludur. Belirli süre bu havuz içerisinde bekletilen halılardaki kirler yıkama öncesinde yumuşatılır ve ön aşama tamamlanmış olur.

Yıkama: Halı yıkamada tek iki farklı tipte makine kullanılarak işlemler tamamlanmaktadır. Halı yıkama makinelerinden biri yarı otomatik makineler diğeri ise tam otomatik makinelerdir. Halı yıkama işlemini evde yapanlar her ne kadar bol su ve temizleyici madde kullandıklarını düşünseler de, makineler derinlemesine temizliği sağlayan esas unsurlar olarak ön plana çıkmaktadır. Kayaşehir halı yıkama fabrikamızda yapılan halı yıkama işlemi için öncelikle halılar düz zemin üzerine serilir ve ardından halı yıkama için özel geliştirilen şampuanlar eşliğinde yıkanır. Tam otomatik halı yıkama makineleri, hiçbir kontrole gerek kalmadan oldukça derin bir temizlik sağlar.

Durulama: Yıkama gerçekleştikten sonra sıradaki işlem durulama işlemidir. Bol su kullanılarak ve yalnızca şebeke suyu kullanılarak gerçekleştirilmekte olan durulama işlemi sayesinde, halı üzerinde kalabilecek deterjan tamamen arındırılır. Deterjandan tamamen arındırılmış olan halılar, ilk günkü parlaklarına kavuşarak çok daha hijyenik olarak teslim edilirler.

Halı Yıkama Sonrası Aşamalar
Kurutma
: Kurutma aşamasında halılar, her mevsim farklı işlem görürler. Havaların soğuk olduğu kış aylarında halıların tam anlamıyla kurutulabilmesi ve zamanında teslim edilebilmesi için, Kayaşehir halı yıkama fabrikamızda halıların hızlı kurutulması amacı ile özel olarak tasarlanan express kurutma odalarında halılar 12 saat süre boyunca bekletilir. Zira hem havalandırma hem de ısıtma cihazlarının bulunduğu noktalar olması itibariyle oldukça hızlı şekilde kurutmayı sağlarlar. Havaların sıcak olduğu yaz aylarındaysa, halılar açık havaya bırakılır. Güneş ışınlarının etkisi halılar için bir bakıma doku bozucu nitelikte olduğundan dolayı direkt olarak halıyla güneş ışınları arasında temas sağlanmaması gerekir. Bu duruma önlem olarak üst koruyan sistem mevcut sayesinde beklentilerin karşılanabildiği bir kurutma gerçekleştirilir.

Hav Alma ve Son Kontrol: Kurutma işlemi, bilinenin aksine son işlem değildir. Halı üstünde oluşabilen tüylerin temizlenebilmesi için hav alma makineleriyle halı üstünde yer alan toz ve tüyler iyice arındırılır. Son kontrol aşamasında halı üzerinde leke kalıp kalmadığına yönelik de gerekli incelemeler gerçekleştirilir. Eğer halı üzerinde gözden kaçırılmış bir leke bulunuyorsa, halıya lokal müdahale gerçekleştirilir. Özel olarak tasarlanmış leke çıkarıcılar sayesinde lokal olarak yapılan müdahale sonucunda lekesiz bir halı oluşturmak mümkün hale gelir.

Kayaşehir Halı Yıkama: Teslimat

Son kontrolün tamamlanmasının ardından halı, herhangi bir zarar görmemesi için paketlenir ve servis için hazırlanır. Ambalajlanma işleminin özenli yapılması, halının da zarar görmeden yerine ulaşabilmesinde son derece önemlidir. Toz ve kirler yeni yıkanmış halı üzerinde yer tutmaya meyilli halde olduklarından dolayı ambalajlar bu durumun önüne geçer. Kayaşehir halı yıkama fabrikası olarak, geçmişten günümüze çok sayıda başarılı ve zamanında halı teslimiyle her zaman lider konumda yer aldık; almaya devam ediyoruz.

Esinti Halı ve Koltuk Yıkama fabrikası Kayaşehir halı yıkama servisi telefon: 0 212 470 07 28 - 0 539 814 18 24

HİZMET BÖLGELERİMİZ

Esinti Halı Yıkama Hizmet Ücretsiz Servisimizle Hizmet Verdiğimiz Bölgeler.